Uczeń nekromanty – “Potwór”, E.Raj – rozdział dodatkowy, pierwszy prequel

“Potwór” – to pierwszy prequel do serii Uczeń nekromanty. Powinien być jednak czytany dopiero po tomie I – “Plaga”, ponieważ zawiera do niego OGROMNE spoilery. Pobierając ten plik przed lekturą jedynki, odbieracie sobie całą frajdę z jej czytania.

Opowiadanie to zawiera historię odkrycia dokonanego przez żonę pewnego prowincjonalnego arystokraty, a które przewróci do góry nogami całą historię Syllonu. Kobieta będzie musiała zmierzyć się ze złem, które nie widziało światła od tysięcy lat. Co może zrobić, aby obrócić tę sytuację na swoją korzyść? Czy to w ogóle możliwe? Czy arogncja człowieka może mierzyć się tylko z arogancją bogów?

FRAGMENT
*

– Skąd to masz? To język paveyow… – powiedziała, bardzo powoli dobierając słowa i bezwiednie przesuwając kościstym palcem po powierzchni kartki. Vanisse zamknęła powieki i po chwili je otworzyła. 
– Obiecuję, że wszystko ci w swoim czasie wyjaśnię, ale najpierw muszę mieć to tłumaczenie. To ekstremalnie ważne. Czy jesteś w stanie je zorganizować?
 – Tak – odpowiedziała krótko arcykapłanka. Szóstym zmysłem czuła, że prośbie, z jaką przybyła do niej Vanisse, nie powinna odmówić. Jakieś dziwne przeczucie przesunęło się niczym zimny dreszcz wzdłuż jej kręgosłupa. Zacisnęła dłonie na kartce, a potem zwinęła ją w mały rulonik. 


POBIERZ ROZDZIAŁ, ALE PAMIĘTAJ, ŻE NIE POWINIEN BYĆ CZYTANY PRZED TOMEM 1, ZAWIERA DO NIEGO  DUŻY SPOILER.

Pobierz Uczeń nekromanty - "Potwór" - rozdział dodatkowy. Pobranie pojedynczego pliku.

Pobierz za darmo

Wyślij rozdział na mojego maila:

Potwierdzam, że przeczytałem/łam już tom I cyklu Uczeń nekromanty "Plaga". Mam świadomość, że rozdziały dodatkowe zawierają ogromne ___SPOILERY__ do tomu I 🙂