Recenzja “tu i teraz” camille gale. Książka na lato.

Camille Gale, znana polskim fankom z romansu paranormalnego “Indygo” i “Cyjan”, pokazała się tym razem od nieco innej, ale nie mniej zaskakującej strony.
Wyjątkowy talent pisarski i sprawność w operowaniu słowem – autorka ujawnia w wakacyjnym romansie, który zaskoczy niejedną “wyjadaczkę” tematu.

Czy romans może zaskoczyć? Okazuje się, że tak. Camille posiada wybitny dar do tworzenia oryginalnych historii, ukrytych pod dobrze znanymi i ulubionymi motywami z najlepszych światowych romansów. A w tej książce na każdej stronie czekają na was zaskakujące zwroty akcji, zagadki z przeszłości i sekrety rzutujące na przyszłość.


Czy to lekka lektura? Tak, ale to zasługa lekkiego pióra! Bo historia jest zarazem błyskotliwa, jak i sprawiającą ogromną przyjemność.
Krótko o treści
To historia dziewiętnastoletniej, zbuntowanej (słusznie!) dziewczyny, która pochodząc z rozbitej rodziny, próbuje uciec od toksycznych relacji, a taka okazja nadarza się, gdy wyjeżdża na wakacje do Włoch. W małym włoskim miasteczku spotyka przystojnego właściciela pensjonatu (sporo od siebie starszego), który przykuwa jej uwagę, ale czy on odwzajemnia zainteresowanie? Czy dojrzały mężczyzna może odwzajemnić uczucia nastolatki? Czy może traktować ją poważnie?

Fabuła jest niebanalna, a rozwój relacji bohaterów oparty jest nie tylko na atrakcji fizycznej, ale także na pewnej uniwersalnej potrzebie szczęścia w bliskiej relacji z drugim człowiekiem. Bohaterka jest świadoma dzielących ich różnic, wie, że szczęście może mieć miejsce tylko w ulotnym TU I TERAZ. Książkę wysyca atmosfera tej… ulotności. Poczucie, że wszystko się kończy. Musi się skończyć.
Czy taką pozornie niemożliwą sytuację da się zamienić w dobry życiowy wybór? A może kompromisy okażą się po prostu zbyt trudne do przyjęcia, gdy nieoczekiwana prawda o ich relacji zostanie w końcu ujawniona?

Klimat
Co warto podkreślić, książka przenosi nas w klimat włoskiego wybrzeża, naprawdę można poczuć się jak na wakacjach we włoskim kurorcie, autorka buduje klimat szczegółami / detalami związanymi z lokalną specyfiką Włoch, co dodatkowo podnosi przyjemność z lektury.

Czy warto?
Przekonajcie się sami. Dla mnie to lektura na wysokim poziomie, a bohaterka jest interesująca i nie-denerwująca, co się ostatnio rzadko zdarza! Nie jest to przykład wulgarnej dziewczyny, która klnie co drugie słowo, za co chwała dla autorki.

Książka pozytywnie wyróżnia się na polskim rynku romansów swoją dobrze poprowadzoną fabułą (naprawdę wzorowa konstrukcyjnie książka) i dającą się lubić bohaterką! No i świetną chemią między bohaterami! Dla mnie to 10/10!
Świetny poziom korekty i redakcji, gratulacje!

Moją recenzję znajdziecie też na LubimyCzytać.
Książkę można nabyć w księgarniach internetowych, np. Tania książka.

Leave a Reply