Antologia Niebezpieczni mężczyźni – recenzja

Miałam przyjemność w tym roku brać udział w antologii zorganizowanej przez Wydawnictwo Kobiece, a noszącej intrygujący tytuł: Niebezpieczni mężczyźni.

Nie tylko jako jedna z autorek, ale jako czytelniczka – chcę podzielić się z Wami moją opinią o opowiadaniach, które się w niej znalazły, a zaskoczył mnie bardzo świetny poziom tej antologii!


Antologię otwiera wyraziste opowiadanie Moniki Skabary, Sponsor, w którym z zapartym tchem śledzimy losy pewnej nieoczywistej parki! Opowiadanie ma intensywną akcję i ciekawe zwroty akcji! Wciąga!

Drugie opowiadanie to Ludka Skrzydlewska, Obrońca. Ludka jak zawsze dostarcza znakomite opowiadanie z nagłym zwrotem akcji i sensacyjną intrygą, która jest od zawsze mocną stroną tej znakomitej polskiej pisarki, specjalizującej się w romansach z mocnym, kryminalno-thrillerowym tłem.

Nana Bekher zabiera nas do Anglii, gdzie możemy poznać historię parki, która spotkała się już w przeszłości, a teraz na nowo eksploruje możliwości odnowienia swoich uczuć. Opowiadanie trzyma nas przy lekturze do ostatniej kartki, czyta się szybko i przyjemnie!

Karolina Jurga ze swoim Drapieżnikiem pokazuje nam klimatyczne Włochy, gdzie pewien romans, brutalnie przerwany przed laty – ma szansę otrzymać drugą szansę! Z wielkim zaciekawieniem obserwujemy powrót uczuć, na nowo budzących się pomiędzy kochankami.

Karina Hiddenstorm, z którą miałam przyjemność znaleźć się już w antologii Prawo mafii (miała tam genialne opko, które większość osób zgodnie uznawała za najlepsze) napisała wyśmienite opowiadanie, przy którym zbierałam szczękę z podłogi, normalnie zwrot akcji, który wbija w fotel! Niesamowite opowiadanie!

Paulina Zalecka dostarcza nam ciekawą migawkę z życia pewnej dziewczyny, która zmaga się ze swoją traumatyczną przeszłością. Ogromnie jestem ciekawa czy autorka pociągnie tę historię, bo potencjał jest tu niesamowity! Czekam! 😀

Agata Sobczak tworzy tajemniczy klimat, niepokojący i wciągający, aż chciałoby się dostać całą książkę tylko o tym zagadkowym bohaterze, który przykuwa uwagę swoim sekretnym życiem i nieoczywistym zachowaniem. Byłam bardzo zaintrygowana!

Sandra Robins – napisała bardzo fajne opowiadanie z elementem fantastycznym, o świetnej konstrukcji fabuły, pokazujące dobry warsztat autorki w tworzeniu zgrabnych i dopiętych opowiadań! Byłam zaciekawiona od pierwszej do ostatniej kartki! Aż poczytałoby się więcej!

Camille Gale – ostatnie, ale tylko kolejnością opowiadanie, które urzeka siłą i wyrazistością wydarzeń, wyróżnia się mocnym, brutalnym bohaterem, który przykuwa niepodzielną uwagę. Nigdy nie spodziewalibyśmy się, kim jest naprawdę! Ale czy rzeczywiście możemy go zaszufladkować? To opowiadanie ma unikalną strukturę podwójnego twistu, zaskoczenie kim jest bohater oraz… co zrobi! Wbija w ścianę swoim zakończeniem 🙂 Gratuluję autorce pomysłu!

W tomiku znalazło się także moje opowiadanie “Snajper”, poświęcone losom pewnego hitmana, które swoją kontynuację posiada na Wattpadzie: https://www.wattpad.com/1062173447-snajper-cz-ii-%C5%9Bledztwo
Mam nadzieje, że spotka się ono z Waszą życzliwą reakcją 🙂

Dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu za możliwość wzięcia udziału w tak niezwykłej antologii!

Premiera antologii ma miejsce dziś!

Leave a Reply