Seria Falcon, K.Wycisk

Dziś dotarła do mnie paczka książek od Kasi Wycisk, mojej znajomej autorki. Pomagałam przy złożeniu jej okładki i byłam ciekawa efektu 🙂

Z serią Falcon spotkałam się pierwszy raz ponad dwa lata temu, gdy wymieniłyśmy się z autorką książkami, ja wysłałam jej Ucznia nekromanty, a ona mnie swoją trylogię.

Obie nasze książki spotkał w pewien sposób podobny los, dostrzeżono ich potencjał, ale… zostały też skrytykowane za niedostatki redakcyjne. I obie wzięłyśmy to do serca! Kasia wydała na wiosnę wznowienie całej serii, ja w lipcu wydaję wznowienie tomu I Ucznia “Plaga”, skrócone, poprawione i ulepszone, razem z premierą II tomu serii “Fascynacja”.

Falcona w pierwszej wersji czytałam i byłam pod wrażeniem tego, jak dobrze autorka odmalowała emocje swoich bohaterów. Nie były to klejące i ckliwe wywody, ale ciekawie napisane wewnętrzne zmagania, prawdziwe dramaty ludzkie. Bardzo przyjemnie i satysfakcjonująco się czytało!

Seria opowiada historię ludzi obdarzonych niezwykłymi, nadnaturalnymi talentami. Główna bohaterka, Alex zostaje pozornie przez przypadek wplątana w działalność tajemniczej grupy osób, będzie mogła odkryć zagadki ze swojej przeszłości i wejść w kontakt z przedstawicielami dziwnej organizacji zwanej Falconem. Alex przejdzie też wewnętrzną przemianę i nawiąże ciekawe relacje. Czeka na czytelnika także spora dawka emocjonujących przygód i “magicznych” pojedynków.

Seria jest osadzona w gatunku fantasy, a dokładnie urban fantasy i podobnie jak mój Uczeń nekromanty, przeznaczona dla młodych dorosłych.

Nie mogę się doczekać, kiedy będę miała możliwość przejrzeć nowe wydanie dokładniej, póki co – czerwiec mam pod znakiem intensywnej pracy redakcyjnej a lipiec premiera tomu II, tak więc czasu mało, ale mam nadzieję, że jakoś magicznie uda mi się wydłużyć dobę 🙂

Leave a Reply